













Enhance your home entertainment experience with the Samsung HW-Q930D/XU 9.1.4ch Soundbar. This soundbar comes with a wireless subwoofer and rear speakers, providing a truly immersive audio experience for your movies, music, and games.
Key features of the Samsung HW-Q930D/XU 9.1.4ch Soundbar include:
- 9.1.4 channel sound system for rich, dynamic audio
- Wireless subwoofer for deep, powerful bass
- Rear speakers for surround sound experience
- Dolby Atmos and DTS:X support for realistic, 3D audio
- Adaptive sound technology for optimized audio based on content
- Bluetooth connectivity for wireless streaming from your devices
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wired |
| Width | 111.07 cm |
| Height | 6.04 cm |
| Product Dimensions | 6.04cm x 111.07cm x 12cm |
| Colour | Titan Black |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | Wireless Dolby Atmos |
| Key Feature 3 | Q-Symphony |
| Key Feature 2 | 17 speakers |
| GTIN | 8806095464800 |
| Colour | Black |
| Model Number | HW-Q930D/XU |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar with Subwoofer & Rear Speakers |
| RMS Output Power | 540W |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 5.4 kg |
| Shipping Height | 58.5 cm |
| Shipping Weight | 23.9 kg |
| Shipping Width | 118.7 cm |
| Shipping Depth | 27.7 cm |
| Depth | 12 cm |
| Additional Information | Wireless Dolby Atmos: Incredible cinematic sound with upfiring speakers for a concert-style experience*, 17 built-in speakers carefully tuned by the award-winning Samsung Audio Lab, Samsung Q-Symphony: amazing sound from both your TV and soundbar working |
| Features | Wireless Dolby Atmos, 17 speakers, Q-Symphony |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | Yes |
Samsung HW-Q930D/XU 9.1.4ch Soundbar with Wireless Subwoofer & Rear Speakers - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

