

























Enhance your home entertainment experience with the Samsung HW-Q600F/XU 3.1.2ch Q-Series Soundbar with Subwoofer. This sleek and powerful soundbar delivers immersive audio, bringing your favorite movies, music, and TV shows to life.
Key features include:
- 3.1.2 channel soundbar with dedicated center channel for clear dialogue
- Acoustic Beam technology for a panoramic sound experience
- Wireless subwoofer for deep, rich bass
- Bluetooth connectivity for streaming music from your smartphone or tablet
- Game Mode Pro for an enhanced gaming experience
- Adaptive Sound technology for optimized audio based on content
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wired |
| Width | 103 cm |
| Height | 5.7 cm |
| Product Dimensions | 5.7cm x 103cm x 10.5cm |
| Special Offers Text 1 | Selected soundbar for £99 when bought with a selected Samsung television |
| Colour | Titan Black |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | 9 Speakers |
| Key Feature 3 | Samsung Q-Symphony |
| Key Feature 2 | Dolby Atmos. |
| GTIN | 8806097092063 |
| Colour | Titan Black |
| Model Number | HW-Q600F/XU |
| Key Feature 4 | 6.5" subwoofer. |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar with Subwoofer |
| Number of built in speakers | 9 |
| Number of Channels | 3.1.2 |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 3.9 kg |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Shipping Height | 44 cm |
| Shipping Weight | 11.3 kg |
| Shipping Width | 108.8 cm |
| Speaker Configuration | Center, Up-firing |
| Shipping Depth | 23.5 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Features | 9 Speakers, Dolby Atmos., Samsung Q-Symphony, 6.5" subwoofer. |
| HDMI | Yes |
Samsung HW-Q600F/XU 3.1.2ch Q-Series Soundbar with Subwoofer - Titan Black
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

