Samsung HW-B650D/XU 3.1ch Soundbar with Wireless Subwoofer - Black
- ColourBlack
- BluetoothNo
- SubwooferYes
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8806095469799
The Samsung HW-B650D/XU 3.1ch Soundbar with Wireless Subwoofer in Black is designed to elevate your audio experience with powerful, immersive sound. The soundbar features three channels for clear dialogue and dynamic sound effects, while the wireless subwoofer delivers deep bass for a cinematic experience.
Key features of the Samsung HW-B650D/XU include:
- 3.1 channel soundbar for clear dialogue and powerful sound effects
- Wireless subwoofer for deep, rich bass
- Bluetooth connectivity for streaming music from your smartphone or tablet
- Adaptive sound technology to optimize audio based on content
- Game mode for an enhanced gaming experience
| Manufacturer | Samsung |
|---|---|
| GTIN | 8806095469799 |
| Colour | Black |
| Model Number | HW-B650D/XU |
| Colour Group | Black |
| Product Range | Soundbars Wired |
| Width | 86 cm |
| Height | 5.94 cm |
| Product Dimensions | 5.94cm x 86cm x 7.5cm |
| Colour | Black |
| Key Feature 1 | Powerful 370W sound |
| Key Feature 3 | 3D surround sound |
| Key Feature 2 | 6.5" subwoofer included |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar with Subwoofer |
| RMS Output Power | 370W |
| USB | Yes |
| Weight | 2 kg |
| Shipping Height | 44.5 cm |
| Shipping Weight | 9.1 kg |
| Shipping Width | 92.5 cm |
| Shipping Depth | 23.5 cm |
| Depth | 7.5 cm |
| Additional Information | 370W of power to deliver impressive blockbuster action and high quality music audio, 6.5" Subwoofer: powerful bass adding extra punch to your action movies, 3D Surround Sound, Built-In Centre Speaker, Sub Woofer weight: 5kg, 1 x usb port, 2 x HDMI |
| Features | Powerful 370W sound, 6.5" subwoofer included, 3D surround sound |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | Yes |
| Bluetooth | No |

