





















Enhance your home entertainment experience with the Samsung HW-B400F/XU 2.0ch Soundbar. This sleek soundbar features 4 speakers to deliver powerful, immersive sound for your movies, music, and TV shows.
Key features include:
- 2.0 channel soundbar with 4 speakers for clear, dynamic sound
- Wireless connection to your TV or mobile device for easy setup
- Bluetooth connectivity for streaming music from your smartphone or tablet
- Multiple sound modes to customize your listening experience
- Sleek, modern design in Titan Black to complement any home decor
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 64.1 cm |
| Height | 6.65 cm |
| Product Dimensions | 6.65cm x 64.1cm x 10.7cm |
| Colour | Titan Black |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | 4 speakers. |
| Key Feature 3 | Built-in woofer |
| Key Feature 2 | Dolby 2ch / DTS 2ch. |
| GTIN | 8806097092131 |
| Colour | Black |
| Model Number | HW-B400F/XU |
| Key Feature 4 | Voice enhancement mode |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| Number of built in speakers | 4 |
| Number of Channels | 2 |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 2.1 kg |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Shipping Height | 12 cm |
| Shipping Weight | 2.9 kg |
| Shipping Width | 92.8 cm |
| Shipping Depth | 15.5 cm |
| Depth | 10.7 cm |
| Additional Information | Enhance your TV experience with 4 speakers., Dynamic immersive sound with Dolby 2ch / DTS 2ch., Natural sound, built-in woofer and compact design. , Never miss a word of your favourite show with Voice Enhancement Mode |
| Bluetooth | Yes |
| Features | 4 speakers., Dolby 2ch / DTS 2ch., Built-in woofer, Voice enhancement mode |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Samsung HW-B400F/XU 2.0ch Soundbar with 4 speakers - Titan Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

