







The Roberts Radio ZOOMBOX4BK Portable Boombox in Black is a versatile and portable audio device perfect for enjoying your favorite music wherever you go. This boombox features a sleek black design and offers a range of playback options, including FM radio, CD player, and Bluetooth connectivity.
Key Features:
- Compact and portable design for easy transportation
- FM radio tuner with digital display for easy station navigation
- Built-in CD player for playing your favorite CDs
- Bluetooth connectivity for streaming music from your smartphone or tablet
- USB playback for listening to music from a USB drive
- Headphone jack for private listening
- AC power adapter included for easy charging
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Audio |
| Width | 1.14 cm |
| Height | 2.7 cm |
| Product Dimensions | 2.7cm x 1.14cm x 2.05cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | 60 Radio Station Presets |
| Key Feature 3 | Bluetooth Audio Streaming |
| Key Feature 2 | Top Loading CD Player |
| GTIN | 5038301312367 |
| Colour | Black |
| Model Number | ZOOMBOX4BK |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Portable Boombox |
| Number of Discs | 1 |
| Weight | 1.35 kg |
| Depth | 2.05 cm |
| Audio Formats | CD |
| Additional Information | DAB / DAB+ / FM RDS digital radio, Top loading CD player, Bluetooth audio streaming from smartphone, tablet, or laptop, 60 radio station presets (30 DAB/ 30 FM |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | Headphone socket, line out, USB |
| Features | 60 Radio Station Presets, Top Loading CD Player, Bluetooth Audio Streaming |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Roberts Radio ZOOMBOX4BK Portable Boombox - Black
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

