







Key features of the Roberts Radio ZENBK Clock Radio include:
- DAB/DAB+/FM RDS wavebands for a wide selection of radio stations
- Dual alarm function with the option to wake up to radio or buzzer
- Snooze and sleep timer functions for added convenience
- Large, clear display with adjustable brightness levels
- Compact and stylish design in a sleek black finish
Overall, the Roberts Radio ZENBK Clock Radio is a reliable and user-friendly choice for those looking for a high-quality clock radio with a modern design.
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Clock Radios |
| Width | 11 cm |
| Height | 10 cm |
| Product Dimensions | 10cm x 11cm x 10.8cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Clear LED display |
| Key Feature 3 | Dual alarm |
| Key Feature 2 | Intuitive touch controls |
| GTIN | 5038301310813 |
| Colour | Black |
| Model Number | ZENBK |
| Key Feature 4 | Device charging output |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Alarm Clock Radio |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 0.4 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 10.8 cm |
| Bluetooth | No |
| Features | Clear LED display, Intuitive touch controls, Dual alarm, Device charging output |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | No |
Roberts Radio ZENBK Alarm Clock Radio - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
