











| Colour Group | Red |
|---|---|
| Product Range | DAB Radios |
| Width | 27.1 cm |
| Height | 16.7 cm |
| Product Dimensions | 16.7cm x 27.1cm x 14.3cm |
| Colour | Cherry Wood |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | DAB+ Radio ? Delivers crisp digital sound |
| Key Feature 3 | Dual Alarm System ? Ensures timely wake-ups |
| Key Feature 2 | Bluetooth Streaming ? Plays music wirelessly |
| GTIN | `05038301313791 |
| Model Number | REVACH |
| Key Feature 4 | Wooden Cabinet ? Enhances audio and style |
| Product Type | Audio System |
| Weight | 2.24 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 21.5 cm |
| Shipping Weight | 6.6 kg |
| Shipping Width | 46 cm |
| Shipping Depth | 32 cm |
| Depth | 14.3 cm |
| Additional Information | 20 DAB / 20 FM Station Presets, FM Frequency Band, Alarm Function, Auxiliary Input, Bluetooth, Headphone Socket, Acoustically-tuned Wooden Cabinet |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | HEADHONE / AUX |
| Features | DAB+ Radio ? Delivers crisp digital sound, Bluetooth Streaming ? Plays music wirelessly, Dual Alarm System ? Ensures timely wake-ups, Wooden Cabinet ? Enhances audio and style |
Roberts Radio REVACH DAB+ FM Bluetooth Cherry Wood
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

