







| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | DAB Radios |
| Width | 27.1 cm |
| Height | 16.7 cm |
| Product Dimensions | 16.7cm x 27.1cm x 14.3cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | DAB+/FM Radio ? Access crystal-clear stations |
| Key Feature 3 | 8 EQ Settings ? Tailor sound to your liking |
| Key Feature 2 | Dual Alarm Clock ? Manage your day efficiently |
| GTIN | `05038301313777 |
| Model Number | REVABK |
| Key Feature 4 | USB Type-C Port ? Charge devices conveniently |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Radio |
| Weight | 2.24 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 21.5 cm |
| Shipping Weight | 6.6 kg |
| Shipping Width | 46 cm |
| Shipping Depth | 32 cm |
| Depth | 14.3 cm |
| Additional Information | Station Presets: 20 DAB / 20 FM, FM Frequency Band |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | DAB Radio |
| Features | DAB+/FM Radio ? Access crystal-clear stations, Dual Alarm Clock ? Manage your day efficiently, 8 EQ Settings ? Tailor sound to your liking, USB Type-C Port ? Charge devices conveniently |
Roberts Radio REVABK Reva DAB+/FM Bluetooth Table Radio
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

