













The Roberts Radio REUNIONBK Speaker in Black is a sleek and stylish wireless speaker that delivers high-quality sound in a compact design. With Bluetooth connectivity, you can easily stream your favorite music from your smartphone or tablet. The REUNIONBK Speaker also features DAB/DAB+ and FM radio options, so you can enjoy a variety of music and talk shows. The built-in rechargeable battery allows for portable use, making it perfect for taking on-the-go or using around the house.
- Bluetooth connectivity for wireless streaming
- DAB/DAB+ and FM radio options
- Compact design for easy portability
- Built-in rechargeable battery for on-the-go use
- High-quality sound
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 7.9 cm |
| Height | 18 cm |
| Product Dimensions | 18cm x 7.9cm x 7.9cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Portable BT Speaker w/ multi-cast & up to 18 Hours Playtime |
| Key Feature 3 | Multi-Cast: Pair up to 10 Reunion Speakers |
| Key Feature 2 | 360 Audio (2 x Full-range Drivers & 2 x Passive Radiators) |
| GTIN | 5038301311797 |
| Colour | Green |
| Model Number | REUNIONDE |
| Key Feature 4 | Fully Waterproof: IPX7 Rating |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Speaker |
| Weight | 456 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any warranty claim |
| Shipping Height | 25 cm |
| Shipping Weight | 7.96 kg |
| Shipping Width | 27.5 cm |
| Shipping Depth | 52.5 cm |
| Depth | 7.9 cm |
| Audio Formats | mono |
| Additional Information | Rechargeable Battery w/ up to 18 Hours Playtime, Box contents USB-C Charging cable, BT Speaker, Quick start guide, Speaker description 2 x full range drivers & 2 x passive radiators, Stereo Multi-cast two Reunion speakers for wireless stereo |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | USB Charging |
| Features | Portable BT Speaker w/ multi-cast & up to 18 Hours Playtime, 360 Audio (2 x Full-range Drivers & 2 x Passive Radiators) , Multi-Cast: Pair up to 10 Reunion Speakers, Fully Waterproof: IPX7 Rating |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Roberts Radio REUNIONBK Speaker - Black
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

