







Introducing the Roberts Radio RAMBLERUNOPC Rambler Uno DAB/DAB+/FM RDS Radio with Bluetooth in a charming Pastel Cream color. This retro-inspired radio combines classic design with modern technology, making it a versatile addition to any room.
- Compact and portable design for easy transport
- DAB/DAB+ and FM RDS radio reception for a wide range of stations
- Bluetooth connectivity allows you to stream music from your smartphone or tablet
- Easy-to-read LCD display with adjustable backlight for clear visibility
- Headphone jack for private listening
- AC adapter or battery operation for convenience
| Colour Group | Cream |
|---|---|
| Product Range | DAB Stream Radio |
| Width | 18 cm |
| Height | 11.4 cm |
| Product Dimensions | 11.4cm x 18cm x 6.4cm |
| Colour | Pastel Cream |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Bluetooth connectivity |
| Key Feature 3 | Clear OLED display |
| Key Feature 2 | Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features |
| GTIN | 5038301313074 |
| Colour | Cream |
| Model Number | RAMBLERUNOPC |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | DAB Radio |
| Weight | 765 kg |
| Shipping Height | 41 cm |
| Shipping Weight | 11.2 kg |
| Shipping Width | 59 cm |
| Shipping Depth | 16.5 cm |
| Depth | 6.4 cm |
| Additional Information | DAB+/DAB/FM RDS Radio, Bluetooth connectivity, Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features, Clear OLED display |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | Stereo Headphone |
| Features | Bluetooth connectivity, Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features, Clear OLED display |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Roberts Radio Rambler Uno DAB/DAB+/FM RDS Radio with Bluetooth - Pastel Cream
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

