









The Roberts Radio RAMBLERUNONB Rambler Uno DAB/DAB+/FM RDS Radio with Bluetooth in Navy Blue is the perfect combination of classic design and modern technology. This portable radio allows you to enjoy your favorite DAB/DAB+ and FM radio stations, as well as stream music wirelessly from your smartphone or tablet via Bluetooth.
Key features of the Roberts Radio RAMBLERUNONB Rambler Uno include:
- DAB/DAB+/FM RDS radio reception for crystal clear sound quality
- Bluetooth connectivity for wireless streaming from your devices
- Compact and portable design with a carry handle for easy transportation
- Easy-to-read LCD display with adjustable brightness settings
- 20 station presets for quick access to your favorite radio stations
- Headphone jack for private listening
| Colour Group | Blue |
|---|---|
| Product Range | DAB Stream Radio |
| Width | 18 cm |
| Height | 11.4 cm |
| Product Dimensions | 11.4cm x 18cm x 6.4cm |
| Colour | Navy Blue |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Bluetooth connectivity |
| Key Feature 3 | Clear OLED display |
| Key Feature 2 | Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features |
| GTIN | 5038301312725 |
| Model Number | RAMBLERUNONB |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | DAB Radio |
| Weight | 765 kg |
| Shipping Height | 41 cm |
| Shipping Weight | 11.2 kg |
| Shipping Width | 59 cm |
| Shipping Depth | 16.5 cm |
| Depth | 6.4 cm |
| Additional Information | DAB+/DAB/FM RDS Radio, Bluetooth connectivity, Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features, Clear OLED display |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | Stereo Headphone |
| Features | Bluetooth connectivity, Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features, Clear OLED display |
Roberts Radio Rambler Uno DAB/DAB+/FM RDS Radio with Bluetooth - Navy Blue
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

