







Introducing the Roberts Radio RAMBLERUNODE Rambler Uno DAB/DAB+/FM RDS Radio with Bluetooth in a charming Duck Egg color. This versatile radio combines classic design with modern technology to deliver an exceptional listening experience.
Key Features:
- DAB/DAB+/FM RDS radio reception for a wide range of stations
- Bluetooth connectivity allows you to stream music from your smartphone or tablet
- Built-in rechargeable battery for portable use
- Classic design with easy-to-use controls and a clear LCD display
- Headphone jack for private listening
| Colour Group | Blue |
|---|---|
| Product Range | DAB Stream Radio |
| Width | 18 cm |
| Height | 11.4 cm |
| Product Dimensions | 11.4cm x 18cm x 6.4cm |
| Colour | Duck Egg |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Bluetooth connectivity |
| Key Feature 3 | Clear OLED display |
| Key Feature 2 | Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features |
| GTIN | 5038301312718 |
| Colour | Duck Egg |
| Model Number | RAMBLERUNODE |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | DAB Radio |
| Weight | 765 kg |
| Shipping Height | 41 cm |
| Shipping Weight | 11.2 kg |
| Shipping Width | 59 cm |
| Shipping Depth | 16.5 cm |
| Depth | 6.4 cm |
| Additional Information | DAB+/DAB/FM RDS Radio, Bluetooth connectivity, Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features, Clear OLED display |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | Stereo Headphone |
| Features | Bluetooth connectivity, Iconic Rambler style with bamboo panels and brushed aluminium features, Clear OLED display |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Roberts Radio Rambler Uno DAB/DAB+/FM RDS Radio with Bluetooth - Duck Egg
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

