









| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | DAB Radios |
| Width | 18 cm |
| Height | 11 cm |
| Product Dimensions | 11cm x 18cm x 5.8cm |
| Colour | Pastel Cream |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Bluetooth streaming |
| Key Feature 3 | Rechargeable and portable |
| Key Feature 2 | DAB/DAB+/FM radio |
| GTIN | 5038301310752 |
| Colour | Cream |
| Model Number | RAMBLERBTMPC |
| Key Feature 4 | Impressive full-range sound |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Mini Stereo |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 0.46 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 5.8 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Bluetooth streaming, DAB/DAB+/FM radio, Rechargeable and portable, Impressive full-range sound |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Roberts Radio RAMBLERBTMPC Wireless Mini Stereo - Pastel Cream
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

