







The Roberts Radio PLAY20W Portable Radio is a compact and lightweight radio that is perfect for listening to your favorite stations on the go. With its sleek design and easy-to-use controls, this radio is a great addition to any room or outdoor space.
Key Features:
- DAB/DAB+/FM radio tuner for a wide range of station options
- Built-in rechargeable battery for portable use
- LCD display for easy navigation and station information
- Headphone jack for private listening
- Alarm function with snooze and sleep timer
| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | DAB Radios |
| Width | 16.5 cm |
| Height | 10.8 cm |
| Product Dimensions | 10.8cm x 16.5cm x 3.7cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Portable design |
| Key Feature 3 | 20 station presets |
| Key Feature 2 | Full colour screen |
| GTIN | 5038301309084 |
| Colour | White |
| Model Number | PLAY20W |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | DAB Radio |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 0.39 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 3.7 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Portable design, Full colour screen, 20 station presets |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | No |
Roberts Radio PLAY20W DAB Radio - White
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

