









| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Clock Radios |
| Width | 15.5 cm |
| Height | 6.8 cm |
| Product Dimensions | 6.8cm x 15.5cm x 13.5cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Bluetooth connectivity |
| Key Feature 3 | 20 station DAB/DAB+/FM radio presets |
| Key Feature 2 | Wireless phone charging with Qi certified smartphones |
| GTIN | 5038301309503 |
| Colour | Black |
| Model Number | ORT-CHARGEDBK |
| Key Feature 4 | Dual alarms and snooze function |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Clock Radio |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 0.56 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 13.5 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Bluetooth connectivity, Wireless phone charging with Qi certified smartphones, 20 station DAB/DAB+/FM radio presets, Dual alarms and snooze function |
| Bluetooth | Yes |
Roberts Radio ORT-CHARGEDBK CHARGEDBK Wireless Clock Radio - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

