





| Colour Group | Blue |
|---|---|
| Product Range | DAB Stream Radio |
| Width | 25 cm |
| Height | 16 cm |
| Product Dimensions | 16cm x 25cm x 10.6cm |
| Colour | Teal Blue |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Bluetooth connectivity |
| Key Feature 3 | Built-in Deezer, Spotify, Amazon Music |
| Key Feature 2 | Internet, DAB+, FM radio |
| GTIN | 5038301310639 |
| Colour | Blue |
| Model Number | ISTREAM3LTB |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Smart DAB Radio |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 1.71 kg |
| Smart Connect | Yes |
| Depth | 10.6 cm |
| Audio Formats | Bluetooth, MP3 |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Bluetooth connectivity, Internet, DAB+, FM radio, Built-in Deezer, Spotify, Amazon Music |
Roberts Radio REV-ISTREAMLTB Wireless Smart DAB Radio - Teal Blue
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

