





The Roberts Radio CD9959BK CD Radio is a versatile and compact audio system that combines the functionality of a CD player and radio tuner in one sleek package. With its stylish black design, this radio is perfect for any room in your home.
Key features of the Roberts Radio CD9959BK CD Radio include:
- CD player for playing your favorite albums and mixes
- FM/AM radio tuner with 20 station presets for easy access to your preferred stations
- USB port for playing MP3 files from a flash drive
- Headphone jack for private listening
- AC adapter included for easy setup and use
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Portable Music Players |
| Width | 24.5 cm |
| Height | 13.7 cm |
| Product Dimensions | 13.7cm x 24.5cm x 24.5cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Roberts |
| Key Feature 1 | Portable design |
| Key Feature 3 | Dual speakers |
| Key Feature 2 | Deep bass boost |
| Colour | Black |
| Model Number | CD9959BK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Boombox |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 1.79 kg |
| Smart Connect | No |
| Depth | 24.5 cm |
| Bluetooth | No |
| Features | Portable design, Deep bass boost, Dual speakers |
Roberts Radio Wireless CD9959BK CD Boombox - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

