























| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Blenders |
| Width | 10 cm |
| Height | 31 cm |
| Product Dimensions | 31cm x 10cm x 10cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Nutribullet |
| Key Feature 1 | High-Capacity 590ml Cup ? Blend ample servings conveniently |
| Key Feature 3 | Dishwasher Safe Blade Block ? Clean quickly with minimal effort |
| Key Feature 2 | Detachable Blender Cup ? Carry smoothies without extra weight |
| GTIN | 5061059292599 |
| Colour | Black |
| Model Number | 02924 |
| Key Feature 4 | Leakproof Sip Lid ? Enjoy spill-free hydration on the move |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Portable Blender |
| Weight | 1.04 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 33 cm |
| Shipping Weight | 6.7 kg |
| Shipping Width | 22 cm |
| Shipping Depth | 32 cm |
| Depth | 10 cm |
| Additional Information | High-Capacity 590ml Cup: Blend more with a spacious cup that balances portability with practicality for on-the-go lifestyles. |
| Features | High-Capacity 590ml Cup ? Blend ample servings conveniently, Detachable Blender Cup ? Carry smoothies without extra weight, Dishwasher Safe Blade Block ? Clean quickly with minimal effort, Leakproof Sip Lid ? Enjoy spill-free hydration on the move |
Nutribullet 02924 Flex Portable Blender with Travel Cup
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

