





| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
| Width | 12.5 cm |
| Height | 37 cm |
| Product Dimensions | 37cm x 12.5cm x 12.5cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Numatic |
| Key Feature 1 | Filter-free design ? Reduces cleaning hassle |
| Key Feature 3 | Dust-Lock Seal ? Prevents messy clean-ups |
| Key Feature 2 | Multi-layer filtration ? Captures dirt efficiently |
| GTIN | 5028965845714 |
| Model Number | 915744 |
| Key Feature 4 | 65% recycled materials ? Eco-friendly choice |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Henry Quick Pods |
| Weight | 0.5 kg |
| Shipping Height | 41 cm |
| Shipping Weight | 4.2 kg |
| Shipping Width | 41 cm |
| Shipping Depth | 28 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Additional Information | Singles |
| Features | Filter-free design ? Reduces cleaning hassle, Multi-layer filtration ? Captures dirt efficiently, Dust-Lock Seal ? Prevents messy clean-ups, 65% recycled materials ? Eco-friendly choice |
Numatic 915744 Henry Quick Pods - Efficient Cleaning Solution
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

