





| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
| Width | 16.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Product Dimensions | 23cm x 16.5cm x 9.5cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Numatic |
| Key Feature 1 | Self-seal tab ? Prevents dust spillage |
| Key Feature 3 | HepaFlo design ? Captures allergens effectively |
| Key Feature 2 | Triple-layer filtration ? Boosts airflow power |
| GTIN | 5028965757093 |
| Model Number | 907075 |
| Key Feature 4 | Compatible with Henry ? Ensures seamless use |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Henry HepaFlo Filter Bags |
| Weight | 0.48 kg |
| Shipping Height | 35 cm |
| Shipping Weight | 4.2 kg |
| Shipping Width | 24 cm |
| Shipping Depth | 40 cm |
| Depth | 9.5 cm |
| Features | Self-seal tab ? Prevents dust spillage, Triple-layer filtration ? Boosts airflow power, HepaFlo design ? Captures allergens effectively, Compatible with Henry ? Ensures seamless use |
Numatic Henry HepaFlo Filter Bags Model 907075 - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

