









Introducing the Ninja XSKOGXLRSRKEU Woodfire XL Roast & Smoke Rack in a sleek silver finish. This versatile rack is designed to fit perfectly in your Ninja Foodi Grill, allowing you to roast and smoke your favorite meats and vegetables with ease.
- Extra-large size for roasting and smoking larger cuts of meat
- Durable construction for long-lasting use
- Easy to clean and dishwasher safe
- Designed to fit perfectly in the Ninja Foodi Grill
- Allows for even heat distribution for perfectly cooked food
| Colour Group | Silver/Grey |
|---|---|
| Product Range | Garden Accessories |
| Width | 43 cm |
| Product Dimensions | N/A |
| Colour | Silver |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | Elevate large cuts of meat |
| Key Feature 3 | Easy to install |
| Key Feature 2 | Compatible with OG850UK & OG901UK |
| GTIN | 622356278362 |
| Colour | Silver |
| Model Number | XSKOGXLRSRKEU |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Roast & Smoke Rack |
| Depth | 25 cm |
| Additional Information | 43cm x 25cm |
| Material | Aluminium |
| Features | Elevate large cuts of meat, Compatible with OG850UK & OG901UK, Easy to install |
Ninja XSKOGXLRSRKEU Woodfire XL Roast & Smoke Rack - Silver
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
