













| Product Dimensions | 5.4cm x 37.2cm x 28cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | Ideal for sauteing vegetables |
| Key Feature 3 | Keep meat and vegetables separate |
| Key Feature 2 | Non-stick coating |
| GTIN | 622356261609 |
| Colour | Black |
| Model Number | XSKGRIDPLTEUK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Outdoor Grill Accessories |
| Weight | 1.3 kg |
| Shipping Height | 39.5 cm |
| Shipping Weight | 6.8 kg |
| Shipping Width | 34.5 cm |
| Shipping Depth | 29.5 cm |
| Depth | 28 cm |
| Additional Information | Perfect for cooking fajitas, stir fry, sliced vegetables like onions and peppers, griddling delicate foods like prawns and asparagus, making breakfast pancakes with bacon, and so much more. |
| Height (cm) | 5.4 cm |
| Features | Ideal for sauteing vegetables, Non-stick coating, Keep meat and vegetables separate |
Ninja XSKGRIDPLTEUK Woodfire Electric BBQ Flat Plate - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
