









| Product Dimensions | 8.3cm x 23cm x 16cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | Used with Woodfire BBQ Grill |
| Key Feature 3 | Perfect for cooking sides |
| Key Feature 2 | Non-stick coating |
| GTIN | 622356261630 |
| Colour | Black |
| Model Number | XSKCRISPBTEUK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Outdoor Grill Accessories |
| Weight | 0.47 kg |
| Shipping Height | 25.3 cm |
| Shipping Weight | 5.7 kg |
| Shipping Width | 45.8 cm |
| Shipping Depth | 34.4 cm |
| Depth | 16 cm |
| Additional Information | Built exclusively to fit Ninja Woodfire BBQ Grills OG700 series. |
| Height (cm) | 8.3 cm |
| Features | Used with Woodfire BBQ Grill, Non-stick coating, Perfect for cooking sides |
Ninja XSKCRISPBTEUK Woodfire BBQ Combo Crisper Basket - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
