







| Product Dimensions | 34cm x 46cm x 46cm |
|---|---|
| Colour | Black and Grey |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | 7 Cooking Functions |
| Key Feature 3 | Perfect anywhere, anytime |
| Key Feature 2 | Woodfire technology |
| GTIN | 622356266260 |
| Colour | Grey |
| Model Number | OG701UK |
| Product Category Group | White Goods |
| Weight | 14.75 kg |
| Shipping Height | 41.5 cm |
| Shipping Weight | 19.4 kg |
| Shipping Width | 54 cm |
| Shipping Depth | 54 cm |
| Control Type | Dial and Button |
| Depth | 46 cm |
| Additional Information | Woodfire Technology: Integrated smoker box burns real wood pellets for authentic flavours , Get all the flavour without the fuss of gas or charcoal , Smoke low and slow for tender brisket and large cuts of meat, or quickly infuse any food with smoky flav |
| Height (cm) | 34 cm |
| Features | 7 cooking functions, Woodfire technology, Perfect anywhere, anytime |
| Promotion 2 | . |
Ninja OG701UK Woodfire Electric BBQ Grill
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
