















The Ninja CW90024UK 24cm Frying Pan is a high-quality kitchen essential designed for everyday cooking. The interior of the pan features a beautiful apricot color that not only adds a pop of color to your kitchen but also provides a non-stick surface for easy cooking and cleaning.
Key Features:
- 24cm frying pan
- Interior apricot color
- Non-stick surface
- Easy to clean
- Durable construction
| Colour Group | Orange |
|---|---|
| Product Range | Pans |
| Width | 25 cm |
| Height | 8.5 cm |
| Product Dimensions | 8.5cm x 25cm x 45.1cm |
| Colour | Apricot |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | CeramicLock Technology |
| Key Feature 3 | Suitable for all hob types |
| Key Feature 2 | Made for healthier cooking |
| GTIN | 622356281164 |
| Colour | Orange |
| Model Number | CW90024UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Frying Pan |
| Weight | 0.88 kg |
| Warranty Information | retain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register-guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Shipping Height | 32.5 cm |
| Shipping Weight | 51 kg |
| Shipping Width | 9 cm |
| Shipping Depth | 1.8 cm |
| Depth | 45.1 cm |
| Additional Information | Oven-safe up to 285°C , Dishwasher safe , Cast stainless steel handles , 5-year guarantee ??? long-lasting performance (Ninja Extended Life Ceramic is fully backed by Ninja to maintain non-stick performance for 5 years, when used as directed). , |
| Material | Stainless Steel |
| Features | CeramicLock Technology, Made for healthier cooking, Suitable for all hob types |
| Promotion 2 | . |
Ninja CW90024UK 24cm Frying Pan - Interior Apricot
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
