







| Product Dimensions | 40.4cm x 7.6cm x 6.9cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | 850W powerbase |
| Key Feature 3 | Two blending and five mixing speeds |
| Key Feature 2 | Three interchangeable attachments |
| GTIN | 622356254779 |
| Colour | Black |
| Model Number | CI100UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | 3-in-1 Hand Blender, Mixer & Chopper |
| Weight | 1.97 kg |
| Shipping Height | 29.2 cm |
| Shipping Weight | 2.98 kg |
| Shipping Width | 40.4 cm |
| Shipping Depth | 20.4 cm |
| Depth | 6.9 cm |
| Additional Information | 850W POWERBASE automatically recognises the attachment in use and adjusts the available speed ranges to ensure you’re never under or overpowered, Gradual-start slowly increases the mixing speed to avoid splattering , POWERBASE can stand on its own so |
| Height (cm) | 40.4 cm |
| Features | 850W powerbase, Three interchangeable attachments, Two blending and five mixing speeds |
Ninja CI100UK Foodi 3-in-1 Hand Blender, Mixer & Chopper - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
