









The Ninja C10024UK 24cm Frying Pan in Black is a versatile and durable addition to any kitchen. Made with high-quality materials, this frying pan ensures even heat distribution for consistent cooking results. The non-stick coating makes it easy to cook with minimal oil and allows for easy cleaning.
- 24cm size ideal for everyday cooking tasks
- Non-stick coating for easy food release and cleaning
- Even heat distribution for consistent cooking results
- Durable construction for long-lasting use
- Sleek black design adds a modern touch to your kitchen
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Pans |
| Width | 25 cm |
| Height | 5 cm |
| Product Dimensions | 5cm x 25cm x 44.8cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | Suitable for Induction Hobs |
| Key Feature 3 | Durable & Long-Lasting |
| Key Feature 2 | ZEROSTICK technology |
| GTIN | 622356240253 |
| Colour | Black |
| Model Number | C10024UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Frying Pan |
| Weight | 0.74 kg |
| Warranty Information | retain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.ninjakitchen.co.uk/register-guarantee or scan the qr code in your instruction booklet. |
| Shipping Weight | 1.77 kg |
| Shipping Width | 32.5 cm |
| Shipping Depth | 9 cm |
| Depth | 44.8 cm |
| Material | Aluminium/Stainless Steel |
| Features | Suitable for Induction Hobs, ZEROSTICK technology, Durable & Long-Lasting |
Ninja C10024UK 24cm Frying Pan - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
