







Introducing the Ninja 4718J800EUUK Woodfire Universal Adjustable Stand & Side Table in sleek black. This versatile stand is the perfect addition to any outdoor space, allowing you to easily adjust the height to suit your needs. Whether you're grilling up a storm or simply relaxing with a drink, this stand has got you covered.
- Adjustable height for customizable convenience
- Durable construction for long-lasting use
- Side table for added functionality
- Easy to assemble and disassemble for portability
- Sleek black finish for a modern look
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Garden Accessories |
| Width | 62.5 cm |
| Height | 22.7 cm |
| Product Dimensions | 22.7cm x 62.5cm x 61.7cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Ninja |
| Key Feature 1 | Adjustable height |
| Key Feature 3 | Keeps oven or grill in place |
| Key Feature 2 | Includes side table |
| GTIN | 622356276146 |
| Model Number | 4718J800EUUK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Adjustable Stand & Side Table |
| Weight | 9.06 kg |
| Warranty Information | 2-year guarantee (upon registration with ninja, uk & roi only) retain receipt and register product within 28 days of purchase. register online at www.ninjakitchen.co.uk/register-guarantee |
| Shipping Height | 64.4 cm |
| Shipping Weight | 11.6 kg |
| Shipping Width | 62.9 cm |
| Shipping Depth | 28.6 cm |
| Depth | 61.7 cm |
| Material | Table: Plastic |
| Features | Adjustable height, Includes side table, Keeps oven or grill in place |
Ninja 4718J800EUUK Woodfire Universal Adjustable Stand & Side Table - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
