

| Product Dimensions | 82cm x 59.5cm x 58.4cm |
|---|---|
| Water Supply | Cold |
| Colour | White |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | Child lock |
| Key Feature 3 | LCD display |
| Key Feature 2 | Quiet performance |
| GTIN | 4242004253129 |
| Colour | White |
| Model Number | V6320X2GB |
| Programmes Drying | Yes |
| Programmes Washing | Yes |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Washer Dryer |
| Noise Level - Washing | 52 dB |
| Noise Level - Drying | 56 dB |
| Noise Level - Spinning | 72 dB |
| Out of Balance Protection | Yes |
| Weight | 82.4 kg |
| Water Consumption | 68 L |
| Washing Capacity | 7 kg |
| Shipping Height | 88 cm |
| Shipping Weight | 84 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Depth | 58.4 cm |
| Temperature Control | Yes |
| Spin-drying Efficiency Class | B |
| Start Delay Option | Yes |
| Control Type | Electronic |
| Display Type | LED |
| Door Opening Angle | 90°; |
| Depth | 58.4 cm |
| Delay Timer | Yes - 24hrs |
| Additional Information | Buzzer to indicate the end of cycle |
| Annual Energy Rating(kWh) | 1120 kWh |
| Child Lock | Yes |
| Built-in Water Heater | Yes |
| Built-in Display | Yes |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 82 cm |
| Height Adjustment | Yes |
| Features | Child lock, Quiet performance, LCD display |
| Energy Efficiency Class | E |
| Drying Capacity | 4 kg |
| Capacity (Kg) | 7 |
| Delay timer | Yes |
| Spin Speed | 1400 rpm |
| Smart App Connected | No |
| Dry only option | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Dry load (Kg) | 4 |
Neff V6320X2GB Built-In 7kg/4kg 1400 Spin Washer Dryer
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


