









| Product Dimensions | 5.1cm x 80.2cm x 52.2cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | CombiZone |
| Key Feature 3 | 2 Individual Zones or 1 Large Combined |
| Key Feature 2 | 17 Power Levels |
| GTIN | 4242004232841 |
| Colour | Black |
| Model Number | T48FD23X2 |
| Product Category Group | White Goods |
| Number of Cooking Elements | 5 |
| Number of Power Levels | 17 |
| Weight | 17 kg |
| Control Type | Touch |
| Cooking Element 4 Power | 1 x Ø 190 mm, 2.2 KW (max. Power levels 3.7 KW) Induction |
| Cooking Element Type | Induction |
| Cooking Element 3 Power | 1 x Ø 240 mm, 2.2 KW (max. Power levels 3.7 KW) Induction |
| Cooking Element 1 Power | 1 x Ø 180 mm, 1.8 KW (max. Power levels 3.1 KW) Induction |
| Cooking Element 2 Power | 1 x Ø 145 mm, 1.4 KW (max. Power levels 2.2 KW) Induction |
| Display Type | Digital |
| Depth | 52.2 cm |
| Boost Function | Yes |
| Height (cm) | 5.1 cm |
| Features | CombiZone, 17 Power Levels, 2 Individual Zones or 1 Large Combined |
| Promotions | Bosch Neff Half Price Install |
| Number of hob zones | 5 |
| Electrical connection | Variable power management |
| Control position | Front |
Neff T48FD23X2 Frameless 80cm Induction Hob with CombiZone - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

