













W: 750
D: 520 mm
Control type: Dials
Control location: Front
| Product Dimensions | 4.5cm x 75cm x 52cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | FlameSelect |
| Key Feature 3 | Sword Knob controls |
| Key Feature 2 | Stainless steel surface |
| GTIN | 4242004203506 |
| Colour | Silver |
| Model Number | T27DS59N0 |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Gas Hob |
| Number of Cooking Elements | 5 |
| Pan Presence Sensor | Yes |
| Weight | 14.1 kg |
| Shipping Height | 14.5 cm |
| Shipping Weight | 15.5 kg |
| Shipping Width | 79.3 cm |
| Shipping Depth | 59.7 cm |
| Control Type | Sword Knobs |
| Cooking Element 4 Power | 3 kW |
| Cooking Element Type | Gas |
| Cooking Element 3 Power | 4 kW |
| Cooking Element 1 Power | 1 kW |
| Cooking Element 2 Power | 1.7 kW |
| Depth | 52 cm |
| Additional Information | Pan Supports - continuous cast-iron pan supports for maximum stability and cooking convenience. |
| Height (cm) | 4.5 cm |
| Features | FlameSelect, Stainless steel surface, Sword Knob controls |
| Pan support | Cast iron |
| Wok burner | Yes |
| Number of hob zones | 5 |
| Electrical connection | Plug in (13a Cable not supplied) |
| Control position | Front |
Neff T27DS59N0 N70 75cm Stainless Steel Gas Hob
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

