



The Neff N24HA11N1B Warming Drawer is a sleek and stylish addition to any kitchen, providing a convenient way to keep dishes warm until serving time. With a temperature range of 30-80°C, this warming drawer is perfect for keeping food at the ideal temperature without drying it out.
Key features include:
- Push-pull opening mechanism for easy access
- Telescopic pull-out drawer for added convenience
- Four temperature settings to suit different types of food
- Food warming and defrosting functions
- Easy to clean glass base
| Colour Group | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Range | Warming Drawers |
| Width | 59.4 cm |
| Height | 14 cm |
| Product Dimensions | 14cm x 59.4cm x 51.8cm |
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | Plate & cup warming |
| Key Feature 3 | Push & Pull operation |
| Key Feature 2 | Slow Cook function |
| GTIN | 4242004266921 |
| Colour | Black |
| Model Number | N24HA11N1B |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Warming Drawer |
| Plate Warming | Yes |
| Weight | 18.5 kg |
| Controls | Touch |
| Depth | 51.8 cm |
| Features | Plate & cup warming, Slow Cook function, Push & Pull operation |
| Functions | Dough Proving Function |
| Electrical connection | GB Plug |
NEFF N24HA11N1B Built-in Warming Drawer - Stainless steel
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

