











The Neff C24MR21N0B Compact Oven with Microwave is the perfect addition to any kitchen, offering the convenience of a microwave with the functionality of a traditional oven. With a sleek design and advanced features, this compact oven is sure to impress.
Key features include:
- 2-in-1 functionality with oven and microwave capabilities
- Easy-to-use touch control panel for simple operation
- 14 cooking functions for versatile meal preparation
- Compact design ideal for smaller kitchens or as a secondary oven
- Child lock feature for added safety
| Colour Group | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Range | Built In Ovens |
| Width | 59.6 cm |
| Height | 45.5 cm |
| Product Dimensions | 45.5cm x 59.6cm x 54.8cm |
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | Inverter technology |
| Key Feature 3 | Microwave function |
| Key Feature 2 | HomeConnect ready on WLAN |
| GTIN | 4242004270386 |
| Colour | Black |
| Model Number | C24MR21N0B |
| Key Feature 4 | Full Touch TFT display |
| Product Category Group | White Goods |
| Microwave Type | Built-in microwaves |
| Oven Accessories | 1 x Combination Grid, Universal Pan |
| Oven Type | Conventional |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 32.8 kg |
| Shipping Height | 53 cm |
| Shipping Weight | 35.1 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 68 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 54.8 cm |
| Cavity Material | Enamel Anthractie |
| Microwave Capacity | 45 L |
| Microwave Power | 900 W |
| Features | Inverter Technology, HomeConnect ready on WLAN, Microwave function, Full Touch TFT display |
| Main Oven capacity (Litres) | Less than 55 litres |
| Main oven function | Oven with microwave |
| Smart | Yes |
NEFF C24MR21N0B 59.6 Litres Combination Microwave Oven - Stainless Steel
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

