









| Product Dimensions | 45.5cm x 59.6cm x 54.8cm |
|---|---|
| Colour | N/A |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | Inverter technology |
| Key Feature 3 | Soft Close with Soft Opening |
| Key Feature 2 | 3.7" Full Touch TFT display |
| GTIN | 4242004266471 |
| Model Number | C24MR21G0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Built In Compact Oven with microwave function |
| Net Main Oven Capacity | 45 L |
| Number of Ovens | Single |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 35.2 kg |
| Shipping Height | 53 cm |
| Shipping Weight | 37.6 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 68 cm |
| Control Type | Touch |
| Display Type | LED |
| Depth | 54.8 cm |
| Interior Light Type | LED |
| Height (cm) | 45.5 cm |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | Inverter technology, 3.7" Full Touch TFT display, Soft Close with Soft Opening |
| Main Oven capacity (Litres) | Less than 55 litres |
| Main oven function | Oven with microwave |
| Smart | Yes |
| Cleaning | Easy clean enamel |
Neff C24MR21G0B Built In Compact Oven with microwave function
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

