









With this combi microwave oven from NEFF you can serve up a range of tasty meals. It features multiple programmes, and 44 litres of space, not to mention the handy timer which will ensure your meals are cooked to perfection!
With a stainless-steel finish, this electric microwave will fit in to your kitchen giving a modern and contemporary look.
| Product Dimensions | 45.4cm x 59.4cm x 57cm |
|---|---|
| energyrating_datasheet | https://media3.neff-international.com/Documents/specsheet/en-GB/C1AMG84N0B.pdf |
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | 44L Capacity |
| Key Feature 3 | LCD Digital display, Double Glazed Glass Door |
| Key Feature 2 | Fan Oven, Variable Integral Grill |
| GTIN | 4242004245766 |
| Colour | Silver |
| Model Number | C1AMG84N0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Power output (Watts) | 900 |
| Type | Combination |
| Width (cm) | 59.4 cm |
| Wi-Fi | No |
| Smart Connect | No |
| Control | Dial Knobs |
| Control Type | Dial |
| Depth | 57 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 45.4 cm |
| Features | 44L Capacity, Fan Oven, Variable Integral Grill, LCD Digital display, Double Glazed Glass Door |
| Promotions | . |
| Promotion 2 | Bosch and Neff Half Price Install |
| Turntable | No |
| Type | Microwave with grill |
| Microwave Power output (Watts) | 900 |
| Capacity (Litres) | 41 - 45 |
| Control | Dial + Touch button |
Neff C1AMG84N0B 44 Litre Built-in microwave oven with hot air - Stainless Steel
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

