







| Product Dimensions | 59.5cm x 59.4cm x 54.8cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | Slide and hide door |
| Key Feature 3 | Dual Cleaning options |
| Key Feature 2 | CircoTherm technology |
| GTIN | 4242004245834 |
| Colour | Black with Stee |
| Model Number | B6ACH7HH0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Single Oven |
| Net Main Oven Capacity | 71 L |
| Oven Lining Type - Back | Pyrolytic |
| Oven Lining Type - Sides | Pyrolytic |
| Number of Ovens | Single |
| Number of Shelves | 2 |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 40 kg |
| Shipping Height | 67.5 cm |
| Shipping Weight | 42.6 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 69 cm |
| Self Cleaning Technology | Yes |
| Control Type | Rotary Knob |
| Display Type | LCD |
| Depth | 54.8 cm |
| Additional Information | Cliprails. Detachable rails |
| Interior Light Type | Halogen |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | Slide and hide door, CircoTherm technology, Dual Cleaning options |
| Energy Efficiency Class | A |
| Door Type | Slide in |
| Main Oven capacity (Litres) | 71 |
| Main oven function | Fan |
| Smart | No |
| Cleaning | Pyrolytic |
| Energy rating | A |
Neff B6ACH7HH0B 59.4cm Built In Electric Single Oven - Stainless Steel
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


