













| Product Dimensions | 59.5cm x 59.4cm x 54.8cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Neff |
| Key Feature 1 | CircoTherm technology |
| Key Feature 3 | Home Connect App |
| Key Feature 2 | Dual cleaning options |
| GTIN | 4242004245483 |
| Colour | Black |
| Model Number | B2ACH7HH0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | BI Oven |
| Net Main Oven Capacity | 71 L |
| Number of Shelves | 2 |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 38.1 kg |
| Shipping Height | 67.5 cm |
| Shipping Weight | 40.2 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 69 cm |
| Depth | 54.8 cm |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Features | CircoTherm technology, Dual cleaning options, Home Connect App |
| Energy Efficiency Class | A |
| Door Type | Drop down |
| Main Oven capacity (Litres) | 70 to 79 litres |
| Main oven function | Multifunction |
| Smart | Yes |
| Cleaning | Pyrolytic |
| Energy rating | A |
| Electrical connection | Plug in but No plug/cable is supplied with product |
Neff B2ACH7HH0B N50 Built-In Single Electric Oven
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


