











Key features of the Miele HYCLEANPURETU HyClean Pure TU vacuum cleaner bags include:
-
- High filtration for maximum dust retention
- Multiple layers of material for effective trapping of dust and dirt
- Compatible with Miele vacuum cleaners
- Helps maintain a cleaner and healthier home environment
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
|---|---|
| Width | 9.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Product Dimensions | 23cm x 9.5cm x 16.5cm |
| Manufacturer | Miele |
| Key Feature 1 | Miele AirClean system |
| Key Feature 3 | 80 % recycled material |
| Key Feature 2 | 3D airflow guides |
| GTIN | 4002516829751 |
| Model Number | TU - HYCLEANPURETU |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum Cleaner Bags |
| Weight | 0.22 kg |
| Shipping Height | 23 cm |
| Shipping Weight | 0.3 kg |
| Shipping Width | 9.5 cm |
| Shipping Depth | 16.5 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Additional Information | Miele AirClean system delivers the best in filtration performance at 99.99?%, Exceptional service life thanks to patented 3D airflow guides, 80 % recycled material and ultimate performance ? unrivalled on the market |
| Features | Miele AirClean system, 3D airflow guides, 80 % recycled material |
Miele HyClean Pure TU (Standard box) Vacuum Cleaner Bags
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

