























| Product Dimensions | 31cm x 51.5cm x 31cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Miele |
| Key Feature 1 | 7.5 Metre Cord, 2 Litre Dust Capacity (Bagless) |
| Key Feature 3 | Vortex Technology |
| Key Feature 2 | 6 Power Levels |
| GTIN | 4002516556275 |
| Colour | White |
| Model Number | CX1COMFORT |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Cylinder Vacuum Cleaner |
| Noise Level | 88 dB |
| Number of Power Levels | 6 |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 8.4 kg |
| Shipping Height | 38.7 cm |
| Shipping Weight | 9.9 kg |
| Shipping Width | 59.5 cm |
| Shipping Depth | 38.2 cm |
| Depth | 31 cm |
| Additional Information | Sustainable, hygienic bagless canister with large 2.0l capacity |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 31 cm |
| Features | 7.5 Metre Cord, 2 Litre Dust Capacity (Bagless), 6 Power Levels, Vortex Technology |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | N/A (Corded) |
| Weight (kg) | 8.4kg |
| Cable length (m) | 7.5m |
Miele CX1COMFORT Blizzard Comfort Cylinder Vacuum Cleaner - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

