











Key Features:
- HyClean technology for improved filtration and dust retention
- Standard box includes multiple bags for convenience
- Compatible with select Miele canister vacuum models
- Made with high-quality materials for durability and long-lasting performance
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
|---|---|
| Width | 9.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Product Dimensions | 23cm x 9.5cm x 16.5cm |
| Manufacturer | Miele |
| Key Feature 1 | Miele AirClean system |
| Key Feature 3 | 80 % recycled material |
| Key Feature 2 | 3D airflow guides |
| GTIN | 4002516830085 |
| Model Number | CO - HYCLEANPURE |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum Cleaner Bags |
| Weight | 0.22 kg |
| Shipping Height | 23 cm |
| Shipping Weight | 0.3 kg |
| Shipping Width | 9.5 cm |
| Shipping Depth | 16.5 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Additional Information | Miele AirClean system delivers the best in filtration performance at 99.99?%, Exceptional service life thanks to patented 3D airflow guides, 80 % recycled material and ultimate performance ? unrivalled on the market |
| Features | Miele AirClean system, 3D airflow guides, 80 % recycled material |
Miele HyClean Pure CO (Standard box) Vacuum Cleaner Bags
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

