



















Key Features:
- Multi-layer design for superior filtration
- Captures dust, dirt, and allergens
- High-quality materials for durability
- Compatible with Miele canister vacuum cleaners
| Colour Group | Red |
|---|---|
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
| Width | 9.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Product Dimensions | 23cm x 9.5cm x 16.5cm |
| Colour | Red |
| Manufacturer | Miele |
| Key Feature 1 | 99.99% filtration performance |
| Key Feature 3 | 80% recycled material |
| Key Feature 2 | Patented 3D airflow guides |
| GTIN | 4002516769606 |
| Model Number | 12421140 |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum Cleaner Bags |
| Weight | 0.22 kg |
| Warranty Information | *receipt of purchase must be kept to support any claim. |
| Shipping Height | 23 cm |
| Shipping Weight | 0.3 kg |
| Shipping Width | 9.5 cm |
| Shipping Depth | 16.5 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Additional Information | Miele AirClean system delivers the best in filtration performance at 99.99?%, Exceptional service life thanks to patented 3D airflow guides, Incl. for Complete C1, Compact C1, Compact C2, S6, S4 |
| Material | 80% Recycled Material |
| Features | 99.99% filtration performance, Patented 3D airflow guides, 80% recycled material |
Miele FJMHYCLEANPURE Vacuum Cleaner Bag
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

