Liebherr IRSE 3900 IRSe3900 54.1cm Integrated Fridge - White
- Alarm - Door openYes
- Defrost typeAuto defrost
- Height (cm)87.4 - 89
- Hinge typeSlider door fixing
- Integrated typeUnder counter
- Smart ConnectYes
- With IceboxNo
- Energy RateE
- Noise Level dB (A)35
- Temperature displayYes
- Total Litre capacity (Net)131-150
- Manufacturer Guarantee10 years
- EAN4016803109877
The Liebherr IRSE 3900 Integrated Larder Fridge is a sleek and efficient appliance that seamlessly blends into your kitchen design. With a generous capacity of 318 liters, this larder fridge provides ample storage space for all your fresh produce and beverages.
Key features of the Liebherr IRSE 3900 Integrated Larder Fridge include:
- SuperCool function for rapid cooling of newly added items
- BioFresh technology to keep fruits and vegetables fresher for longer
- LED lighting for bright and energy-efficient illumination
- SoftSystem closing mechanism for gentle and quiet door closing
- Adjustable glass shelves for flexible storage options
- Internal digital temperature display for easy monitoring and control
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| GTIN | 4016803109877 |
| Model Number | IRSE 3900 |
| Product Range | Integrated Larder Fridges |
| Width | 54.1 cm |
| Height | 87.2 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Alarm - Door open | Yes |
| Product Dimensions | 87.2cm x 54.1cm x 54.5cm |
| Height (cm) | 87.4 - 89 |
| Key Feature 1 | EasyFresh compartment |
| Key Feature 3 | 136L capacity |
| Key Feature 2 | Touch display |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge |
| Noise Level | 35 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 136 L |
| Net Total Capacity | 136 L |
| Weight | 29.9 kg |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Shipping Height | 93.1 cm |
| Shipping Weight | 32.6 kg |
| Shipping Width | 55.5 cm |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Depth | 54.5 cm |
| Child Lock | Yes |
| Climate Class | SN/ST |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Features | EasyFresh compartment, Touch display, 136L capacity |
| Promotions | Liebherr Ten Year Guarantee |
| With Icebox | No |
| Integrated type | Under counter |
| Hinge type | Slider door fixing |
| Defrost type | Auto defrost |
| Noise Level dB (A) | 35 |
| Temperature display | Yes |
| Total Litre capacity (Net) | 131-150 |



