











| Product Range | Integrated Fridge Freezers |
|---|---|
| Width | 56 cm |
| Height | 177.2 cm |
| Hinge Position | Right (not reversible) |
| Product Dimensions | 177.2cm x 56cm x 55cm |
| Country of Origin | Germany |
| Manufacturer | Liebherr |
| Key Feature 1 | BioFresh safes ? Keep fruits and salads fresh |
| Key Feature 3 | DuoCooling tech ? Prevents flavour mixing |
| Key Feature 2 | SmartFrost system ? Minimise frost build-up easily |
| GTIN | 4016803153733 |
| Model Number | ICBA5123 |
| Key Feature 4 | Touch display control ? Simplifies usage instantly |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Noise Level | 32 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 81 L |
| Net Refrigerator Capacity | 174 L |
| No. Refrigerator Shelves | 4 |
| Net Total Capacity | 255 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 2 |
| Weight | 70.5 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 177 cm |
| Shipping Weight | 76.3 kg |
| Shipping Width | 58.5 cm |
| Shipping Depth | 62.2 cm |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 11 hr |
| Star Rating | 4 |
| Door Alarm | Yes |
| Door Handles | Integrated |
| Depth | 55 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Integrated |
| Features | BioFresh safes ? Keep fruits and salads fresh, SmartFrost system ? Minimise frost build-up easily, DuoCooling tech ? Prevents flavour mixing, Touch display control ? Simplifies usage instantly |
| Energy Efficiency Class | A |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 6 kg |
| Promotions | Liebherr Ten Year Guarantee |
Liebherr ICBA5123 Fridge Freezer with BioFresh Tech
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


