



















| Colour Group | Silver/Grey |
|---|---|
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Width | 74.7 cm |
| Height | 201.5 cm |
| Hinge Position | Right (reversible) |
| Product Dimensions | 201.5cm x 74.7cm x 67.5cm |
| Country of Origin | Bulgaria |
| Colour | Silver |
| Manufacturer | Liebherr |
| Key Feature 1 | NoFrost technology ? eliminates manual defrosting hassle |
| Key Feature 3 | Touch Display control ? easy function selection daily |
| Key Feature 2 | DuoCooling system ? keeps fridge and freezer air separate |
| GTIN | 4016803153894 |
| Colour | Silver |
| Model Number | CNSFA7723 |
| Key Feature 4 | SuperSilent operation ? enjoy a quiet home environment |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 34 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 138 L |
| Net Refrigerator Capacity | 348 L |
| No. Refrigerator Shelves | 6 |
| Net Total Capacity | 485 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 4 |
| Weight | 113.8 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 212 cm |
| Shipping Weight | 120.8 kg |
| Shipping Width | 77.2 cm |
| Shipping Depth | 76.7 cm |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 20 hr |
| Split | 70/30 |
| Star Rating | 4 |
| Door Handles | Recessed |
| Depth | 67.5 cm |
| Defrost Type | No Frost |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Features | NoFrost technology ? eliminates manual defrosting hassle, DuoCooling system ? keeps fridge and freezer air separate, Touch Display control ? easy function selection daily, SuperSilent operation ? enjoy a quiet home environment |
| Energy Efficiency Class | A |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 10 kg |
| Promotions | Liebherr Ten Year Guarantee |
Liebherr CNSFA7723 70/30 Silver No Frost Fridge Freezer
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


