





















| Colour Group | Silver/Grey |
|---|---|
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Width | 59.7 cm |
| Display Screen Type | Touch Screen |
| Height | 201.5 cm |
| Product Dimensions | 201.5cm x 59.7cm x 67.5cm |
| Country of Origin | Bulgaria |
| Colour | Grey |
| Manufacturer | Liebherr |
| Key Feature 1 | Energy Efficient Design ? Saves on electricity bills |
| Key Feature 3 | Integrated Build ? Seamlessly fits your kitchen layout |
| Key Feature 2 | Spacious Interior ? Easily stores all your groceries |
| GTIN | 4016803154075 |
| Colour | Dark Grey |
| Model Number | CBNDGC5723 |
| Key Feature 4 | Adjustable Shelves ? Customise storage to suit your needs |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Noise Level | 35 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 103 L |
| Net Refrigerator Capacity | 258 L |
| No. Refrigerator Shelves | 4 |
| Net Total Capacity | 361 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 2 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Weight | 78.1 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 208.7 cm |
| Shipping Weight | 83.7 kg |
| Shipping Width | 62.3 cm |
| Shipping Depth | 76.7 cm |
| Split | 70/30 |
| Star Rating | 4 |
| Door Alarm | Yes |
| Depth | 67.5 cm |
| Defrost Type | No Frost |
| Additional Information | Power Cooling system: distributes the cold air efficiently throughout the entire refrigeration compartment, The LED ceiling lighting illuminates the interior from above ? providing a good overview of your food |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Features | Energy Efficient Design ? Saves on electricity bills, Spacious Interior ? Easily stores all your groceries, Integrated Build ? Seamlessly fits your kitchen layout, Adjustable Shelves ? Customise storage to suit your needs |
| Energy Efficiency Class | C |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 10 kg |
Liebherr CBNDGC5723 Integrated Fridge Freezer Model
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

