













| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 9.4 cm |
| Height | 9.8 cm |
| Product Dimensions | 9.8cm x 9.4cm x 4.6cm |
| Smart App Control | Yes |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Lg |
| Key Feature 1 | Compact Design ? Easy to carry anywhere you go |
| Key Feature 3 | IP67 Waterproof ? Safe from dust and water use |
| Key Feature 2 | Mighty Sound ? Powerful audio from tiny unit! |
| GTIN | 8806084417817 |
| Colour | Black |
| Model Number | XG2TBK.CEUSLLK |
| Key Feature 4 | 10Hr Battery ? Music plays longer without care |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Portable Bluetooth Speaker |
| Weight | 0.28 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 13 cm |
| Shipping Weight | 0.4 kg |
| Shipping Width | 12.4 cm |
| Shipping Depth | 6.4 cm |
| Depth | 4.6 cm |
| Audio Formats | SBC/AAC |
| Additional Information | Up to 10 Hours Battery Life, Waterproof, 5 W Output Power, 4 Hours Battery Charging Time |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Compact Design ? Easy to carry anywhere you go, Mighty Sound ? Powerful audio from tiny unit!, IP67 Waterproof ? Safe from dust and water use, 10Hr Battery ? Music plays longer without care |
| Format Supported | SBC, AAC |
LG Go XG2 Portable Bluetooth Speaker Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
