









| Product Dimensions | 106.2cm x 185.1cm x 5.53cm |
|---|---|
| Includes Freely | No |
| Manufacturer | LG |
| GTIN | 8806084615497 |
| Colour | Brown |
| Model Number | OLED83C44LA.AEK |
| Power | 150 W |
| Width with Stand | 185.1 cm |
| Wireless LAN | Yes |
| Speakers | 2.2 |
| Standard Refresh Rate | 120 |
| Depth with Stand | 27.9 cm |
| Height with Stand | 109.2 cm |
| with DVD player | No |
| Smart | Yes |
| Freesat Built In | No |
| Screen Size (inches) | 83 |
LG OLED83C44LA.AEK 83" 4K OLED Evo C4 Smart TV - Umber Brown
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


