







| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 31 cm |
| Height | 70 cm |
| Product Dimensions | 70cm x 31cm x 31.6cm |
| Smart App Control | Yes |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Lg |
| Key Feature 1 | 250W Power ? Massive sound with deep bass punch |
| Key Feature 3 | Easy Move ? Wheels and handle for transport |
| Key Feature 2 | Party Lighting ? Pixel & ring lights set the mood |
| GTIN | 8806096397978 |
| Colour | Black |
| Model Number | DXL7T.DGBRLLK |
| Key Feature 4 | 18Hr Battery ? Non stop music all day long |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Bluetooth Speaker |
| Weight | 15.5 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 43.6 cm |
| Shipping Weight | 19.12 kg |
| Shipping Width | 81.2 cm |
| Shipping Depth | 38 cm |
| Depth | 31.6 cm |
| Audio Formats | SBC/AAC |
| Additional Information | Mic & Guitar In - Sing Along to the Music, IPX4 - Handle Some Splashes |
| Bluetooth | Yes |
| Features | 250W Power ? Massive sound with deep bass punch, Party Lighting ? Pixel & ring lights set the mood, Easy Move ? Wheels and handle for transport, 18Hr Battery ? Non stop music all day long |
| Format Supported | SBC, AAC |
LG DXL7T Megasound Party Speaker Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
