











| Product Dimensions | 46.4cm x 73.6cm x 18cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Lg |
| Key Feature 1 | Two HDMI and one USB port |
| Key Feature 3 | Alexa, Siri, and Google Assistant |
| Key Feature 2 | AI Sound |
| GTIN | 8806091638366 |
| Colour | Black |
| Model Number | 32LQ630B6LA.AEK |
| Product Category Group | Brown Goods |
| Product Type | HD Smart TV |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 4.7 kg |
| Shipping Height | 51 cm |
| Shipping Weight | 5.9 kg |
| Shipping Width | 81.2 cm |
| Shipping Depth | 14.2 cm |
| Screen Size | 32 |
| Depth | 18 cm |
| Additional Information | Enhance your gaming experience with built in Game Optimiser |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 46.4 cm |
| Features | Two HDMI and one USB port, AI Sound, Alexa, Siri, and Google Assistant |
| Energy Efficiency Class | E |
| Vesa Bracket Size | 200 x 200 |
| with DVD player | No |
| Smart | Yes |
| Freesat Built In | Yes |
| Screen Size (inches) | 32 |
LG 32LQ630B6LA 32" HD Ready HDR Smart LED TV with AI Sound and WebOS Smart Platform
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

