















| Product Dimensions | 5.8cm x 73cm x 51cm |
|---|---|
| Colour | Stainless Steel |
| Manufacturer | Indesit |
| Key Feature 1 | High Power Flame technology |
| Key Feature 3 | Flame Safety device |
| Key Feature 2 | Automatic ignition |
| GTIN | 8050147006566 |
| Colour | Silver |
| Model Number | THP751PIXI |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Gas Hob |
| Pan Supports | Yes |
| Number of Cooking Elements | 5 |
| Weight | 11.5 kg |
| Wok Burner | Yes |
| Control Type | Dial |
| Cooking Element Type | Gas |
| Depth | 51 cm |
| Height (cm) | 5.8 cm |
| Features | High Power Flame technology, Automatic ignition, Flame Safety device |
Indesit THP751PIXI 73cm Gas Hob - Stainless Steel
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

